Společenská činnost

ČRS z.s. MO Týnec nad Labem - společenská činnost


Svátky Labe 2018

Letošní ročník již tradičních Svátků Labe, který se konal dne 2.6.2018, byl pro tentokrát trochu odlišný od těch předchozích. Na toto datum totiž připadl i sraz Týnců, kdy hostujícím městem se stalo město Týnec nad Labem. To bylo mimo jiné i důvodem pro změnu pořádání atrakcí spojených se Svátky Labe, které již několik let zajišťuje naše MO. Z Ostrova jsme veškeré atrakce přesunuli do prostoru Mezihoří u chovných rybníků a naší Rybárny, což naši malí i velcí návštěvníci uvítali s velkým povděkem.

Na organizaci Svátků Labe se jako již tradičně podílel celý výbor naší MO a zástupci města Týnec nad Labem. Pro návštěvníky bylo připraveno mnoho zajímavých událostí, jako např. závody Dračích lodí, vyjížďka vyhlídkovou lodí, okružní jízda vyhlídkovým vláčkem po městě Týnec nad Labem, fotbalové utkání Staré gardy Týnců, atrakce pro děti i dospělé v Mezihoří a v neposlední řadě i již tradiční rybí dobroty, kdy pro návštěvníky bylo připraveno 150kg kapřích dobrot,70ks pstruhů a cca 20kg klobás lokální výroby. Po třech hodinách prodeje již nebylo takřka co prodávat, což je známkou vyhlášeného kulinářského umění našich mistrů kuchyně. Jelikož se dle předpovědi počasí očekávalo skutečně teplé, ba dokonce tropické podnebí, byl pro návštěvníky připraven i pitný režim, který naskytl možnost volby skutečně každému. 

Vedoucí rybářského kroužku společně se svými pomocníky a výborem MO, připravil pro děti v areálu Mezihoří celkem 15 stanovišť, kde měli návštěvníci možnost vidět a někde i vyzkoušet ukázku vojenské techniky, skákací hrad, jízdu na koních, lanový park, střelbu ze vzduchovky, ukázky rybolovných technik a vybavení ČRS MO Týnec nad Labem, skákání v pytlích, lov dřevěných rybiček na udici apod. Mimo jiné bylo pro děti ve spolupráci s městem připraveno i divadelní představení. Každé dítko, které se rozhodlo soutěžit na stanovištích, si mohlo vyzvednout kartičku s mapkou stanovišť pro lepší orientaci. Podle počtu rozdaných karet se tedy zúčastnilo 274 dětí, přičemž mnoho dětí si kartičku ani nevyzvedlo, takže účast byla skutečně hojná.  

Podle reakcí návštěvníků, kteří nám chválili nejen upravené prostředí okolí Rybárny a Mezihoří, ale také námi podávané chutné jídlo, pestrý a zábavný program pro děti, v neposlední řadě také vstřícný a přátelský přístup našich pořadatelů, lze konstatovat, že tato akce sklidila opravdu velký úspěch. Proto si všichni, kteří se na přípravě a samotném pořádání tohoto Dětského dne jakýmkoli způsobem účastnili, velmi vážíme poděkování, našeho starosty Týnce nad Labem p. Dušana Žmolila a i my tímto děkujeme panu starostovi a jeho kolektivu za příkladnou spolupráci a těšíme se na další ročník.

S pozdravem Petrův zdar!

Výbor ČRS MO Týnec nad Labem 

 


Smažení ryb a rybích specialit pro veřejnost

Naše MO tradičně jako každý rok, zorganizovala tuto akci, na kterou jsou místní, ale i lidé z blízkého okolí zvyklí. V pátek 23.3. 2018 přivezl hospodář Jirka Dušek kapry a pstruhy a předseda Petr Procházka všechny ingredience na výrobu bramborového salátu.  Sezvaní brigádníci připravili k naložení rybí porce přibližně z 1q kapra a cca 60 kusů pstruha. Vedoucí rybářské stráže Míra Štěrba, který má na povel celou kuchyni a výrobu bramborového salátu si uvařil 2. pytle brambor, aby do sobotního rána vychladly.
V sobotu ráno 24.3. 2018 na 5tou hodinu, naládoval předseda udírnu 75ti porcemi kapra a čekal na ostatní, kteří měli sraz až v 7. hodin. Všichni přítomní se této akce neúčastnili poprvé a tak výroba 50ti kilo bramborového salátu, obalování, smažení kaprů a pstruhů a ještě výroba přibližně 250 kusů rybích karbanátků nebyla pro brigádníky žádná velká práce, protože každý věděl, co má dělat.
Prodej započal v 10. hodin a na Rybárně se začala rychle tvořit fronta. Na poslední zákazníky, kteří si přišli pro sobotní oběd o půl dvanácté, již nic nezbylo.
Tato akce si za ty dlouhé roky získala spoustu věrných zákazníků, a proto bude určitě naše MO v této tradici pokračovat i nadále.


Dětský den a tření

V sobotu 4.6.2016 naše MO pořádala pro děti Dětský den a Tření spojené se smažením a uzením ryb. Počasí nám přálo a účast na všech akcích byla skvělá. Dětí se účastnilo přez 150 , celý ostrov se jimi hemžil a statný hlavní organizátor Pepa byl spokojen. Letos jsme již k zavedeným kapru smaženému i uzenému, smaženému pstruhovi, nově zkusili i makrelu na grilu, která též sklidila úspěch. http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Detsky_den_2016/


Smažení a uzení ryb

V sobotu 27. března 2016 proběhla tradiční akce pořádaná naší organizací prodej smažené a uzené ryby s bramborovým salátem. http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Smazeni_2016/


Sobota 30.5. na ostrově s rybáři

V sobotu 30.5. jsme se připojili k "Svátkům Labe" pořádaným firmou Outdoored a Marina Týnec nad Labem. Pro děti jsme k nadcházejícímu svátku dětí připravili představení rybářství s poznáváním ryb a přírody, s řadou soutěží vždy odměněnýma sladkou odměnou, s čímž nám pohla firma  KOLI Kolín a ČR Reality Týnec nad Labem. Tradičně jsme nabídli smaženého a uzeného kapra a smaženého pstruha s velkým úspěchém. Večer jsme zakončili povedenou taneční zábavou "Třením". Všem zůčastněným je třeba poděkovat za úspěšnou prezentaci naší MO ČRS Týnec nad Labem http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Treni_2015


Lžovické jezero je stále v našem revíru

Tradiční smažení a uzení ryb

V sobotu 7.3.2015 jsme uskutečnili oblíbené smažení a uzení kapra. Nová udírna pracuje zdařile. Rovněž pstruh, kterýho jsme již podruhé zařadili do naší nabídky sklidil opět úspěch a akce se výborně zdařila. Děkujem všem co se na skvělém průběhu podíleli. http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Smazeni_7.3.2015/


Dětský den a Rybářské tření 2014

Připojili jsme se 30.5.2014 k akci Svátku Labe, které pořádá Outdoored s.r.o. a Marina Týnec nad Labem. Našim dnem dětí, smažením a uzením ryb a tradičním večerním Rybářským třením. Díky pěknýmu počasí se veškeré akce podařily. 


Smažení a uzení ryb v nové udírně

V sobotu 8.3.2014 jsme pořádali tradiční smažení a uzení ryb a prodej bramborového salátu. Při této příležitosti jsme uvedli do provozu naší novou udírnu přímo na rybářskem domově. Vše se tradičně povedlo k všestrané spokojenosti.Více fotografií naleznete na http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Smazeni_a_uzeni_8.3.2014/


Dětský den a rybí speciality při Svátcích Labe

V sobotu 1.6.2013 za krásného deštivého dne, naše MO ČRS se přidala oslavám Dnu Labe. Pořádaných firmou Outdoored s.r.o. ve spolupráci s Marinou Týnec nad Labem a Městem Týnec nad Labem. Na dětském dnu jsme se podílelli stanovištěm s rybářskou tématikou a vzduchovkovou střelnicí. V kuchyni jsme nabízeli smažené a uzené kapry, a paní Taťána Poulová nám připravila další dobroty, smažené jikry, mlíčí, játra a kapří hlavy. Rybí speciality sklidily tradiční úspěch. Bohužel díky nepříznivému počasí bala účast nižší. Dlouho připravovanou a oblíbenou večerní zábavu jsme museli, pro nepříznivou předpověď počasí odvolat, což se večer i potvrdilo.


Prodej smažených a uzených ryb přes ulici

Náš tradiční prodej smažených a uzených ryb proběhl pod vedením kolegy Procházky a Štěrby v sobotu 16.3.2013, velmi úspěšně. K velké spokojenosti všech, kteří si stačili naše rybí speciality zakoupit. Celá akce byla skvěle zorganizována, od přípravy ryb až po výdej a profi  úklid.Více foto najdete na http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Smazeni_a_uzeni_16.3.2013/


Rybáři Týnec nad Labem

© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2024 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek

TOPlist