Dětský rybářský kroužek

Rybáři Týnec nad Labem Dětský rybářský kroužek


Zahájení 5.ročníku kroužku

Petrův zdar, kamarádi rybáři

Dovoluji si Vám Tímto oznámit, že od 7. října 2018 bude zahájen pátý ročník rybářského kroužku organizovaný MO ČRS Týnec nad Labem.

Kroužku se mohou účastnit zájemci a mladí rybáři ve věku od 6ti let do 18ti let.

Kroužek se bude konat každou neděli od 10:00 hod do 11:30 hod na Rybárně v Týnci nad Labem, která se nachází v blízkosti našich chovných rybníků (bývalé koupaliště) v Mezihoří.

Přihlášky do kroužku budou k dispozici přímo na Rybárně nebo prostřednictvím e-mailu. Vyplněné a podepsané přihlášky je pak možné odevzdávat do schránky na Rybárnu, osobně nebo skenované e-mailem. Přihláška do kroužku je ke stažení v sekci Dětský rybářský kroužek


Osnova rybářského kroužku 2018/2019

Fotogalerie z aktivit dětského rybářského kroužku

http://rybaritynecnadlabem.rajce.idnes.cz/Navsteva_muzea_Prirody_vychodoceskeho_Polabi_3.12.17/


Sběr odpadků na břehu Labe - dětský kroužek

Dne 19.3.2017 se náš dětský rybářský kroužek zúčastnil jarního úklidu odpadků na břehu řeky Labe v revíru ČRS MO Týnec nad Labem 411 057 Labe 25. Děti se úkolu zhostili opravdu skvěle a po nepořádných rybářích odklidili opravdu nemalé množství odpadů všeho možného druhu. Děti pracovali ve směru od soutoku Doubravy s hlavním tokem Labe k veletovskému jezu, kdy ve stejnou chvíli jim právě od jezu šla naproti druhá skupina vedená předsedou naší MO.

Za tuto významnou a pro životní prostředí důležitou pomoc dětem i všem zúčastněným moc děkujeme.http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/uklid_Labe_brezen_2017/

Petrův zdar!!!

Josef Hladík, vedoucí kroužku


Návštěva rybářství na Bylance

V neděli 5. prosince již po druhé z organizoval náš vedoucí kroužku Pepa Hladík návštěvu rybářství Vlasty Krtila  na Bylace. Naši nejmenší z kroužku i s doprovodem si prohlédli malé rybářství v údolí Bylanky, dozvěděli se o chovu pstruha duhového i potočního a se zájmem prohlédli počínající chov mníka jednovousého. Na závěr si většina nakoupila pstruhy produkokovaný tímto rybníkářstvím.http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Navsteva_rybarstvi/


Zahájení 3. ročníku dětského rybářského kroužku v Týnci nad Labem

Petrův zdar, kamarádi rybáři
Dovoluji si Vám Tímto oznámit, že od 2. října 2016 bude zahájen třetí ročník rybářského kroužku organizovaný MO ČRS Týnec nad Labem.
Kroužku se mohou účastnit zájemci a mladí rybáři ve věku od 6ti let do 18ti let.
Kroužek se bude konat každou neděli od 10:00 hod do 11:30 hod na rybářské baště v Týnci nad Labem, která se nachází v blízkosti našich chovných rybníků (bývalé koupaliště) v Mezihoří.
Přihlášky do kroužku budou k dispozici přímo na rybářské baště, dále pak ve třídách základních škol nebo prostřednictvím e-mailu. Vyplněné a podepsané přihlášky je pak možné odevzdávat do schránky na baště, osobně nebo skenované e-mailem.

Kontakt:
Josef Hladík – vedoucí rybářského kroužku
Mobil: 725 772 508
E-mail: hladik. pep@seznam.cz


Osnova rybářského kroužku 2016/2017 - Podzim

•    2.10. – zahájení kroužku, seznámení s činností ČRS-MO Týnec nad Labem
•    9.10. – Ryby našich vod, seznámení s původními druhy ryb v ČR
•    16.10. – Základní rybolovné techniky, seznámení s rybolovnými technikami, nácvik nahazování a navazování háčků
•    23.10. – Povídání o výlovu a jeho účelu pro ČRS
•    30.10. – Rybaření kroužku na „1“ – koupaliště (dle počasí – v případě nepřízně počasí nácvik vázání háčků), pozvánka na výlov 5.11. spojená s poznáváním ryb
•    6.11. – Poznávání ryb, malování obrázků pro časopis Rybář, nácvik navazování háčků
•    12.11.(13.11.) – Výlet do Rybářství na Bylance (termín bude upřesněn 6.11. – nutné ověření dostupnosti autobusu)
•    20.11. – Pěší výlet Labskou stezkou pod týneckým hradem – cíl cesty jsou jezera u Labské Chrčice a seznámení s revíry ČRS-MO Týnec nad Labem
•    27.11. – Seznámení s rybářskými řády, základní znalosti rybáře – poznávání ryb
•    4.12. – Povídání o kaprovi a jeho významu pro České rybářství
•    11.12. – Opakování získaných znalostí – soutěž v poznávání ryb, soutěž v navazování háčků na čas
•    18.12. – Vánoční kroužek, společné povídání, rozdávání dárků a ochutnávka cukroví našich maminek a tatínků, oznámení pokračování kroužku po Vánocích

Termíny kroužku nejsou závazné a mohou být v případě potřeby upraveny dle aktuální situace a potřeb ČRS-MO Týnec nad Labem. Výlety pořádané naší organizací budou pro děti z našeho kroužku vždy ZDARMA a mohou se jich účastnit i rodiče, prarodiče a sourozenci. Jejich účast bude vítána. Organizace výletů bude plně v kompetenci vedoucího kroužku.


Exkurze do Rybářství na Bylance

Dne 17.4. 2016 pořádalo naše sdružení exkurzi do Rybářství na Bylance v Kutné Hoře k p. Vlastimilu Krtilovi, který je již třetím rokem naším dodavatelem živého pstruha pro účely akcí pořádaných našim sdružením pro veřejnost.
Odjezd byl z týneckého náměstí v 09:00 hodin ráno autobusem, které naše sdružení zajistilo ze Třech Dvorů. Tato exkurze byla pořádána hlavně jako naučná pro naše děti, které navštěvují rybářský kroužek v Týnci nad Labem. Jelikož máme jako rybáři i radost z účasti veřejnosti, bylo prostřednictvím našich stránek a vývěsek uveřejněno datum konání této exkurze. Účast byla vskutku hojná a autobus jsme z větší části tedy naplnili. Ten byl hrazen z prostředků ČRS MO Týnec nad Labem a pro účastníky tak byl zdarma.
V Rybářství na Bylance nás již očekával p. Krtil osobně, ihned se našeho zájezdu ujal, předvedl nám krásy a zákoutí svého království a pečlivě nás seznámil s tím, jak probíhá odchov pstruha obecného formy potoční a pstruha duhového, sivena amerického, mníka jednovousého a úhoře říčního, předvedl způsob krmení a odlovu, jak se starat o chov a dokonce dětem i sdělil skutečnosti, jak může vypadat případný neúspěch při této dosti náročné činnosti.
Nakonec pak bylo umožněno zakoupit si čerstvě vylovené ryby, na jejichž odlovu se nemalou částí podílely právě naše děti z rybářského kroužku. Níže Vám přikládám i odkaz na stránky Rybářství na Bylance pro případ Vašeho zájmu o samostatnou návštěvu. Všem zúčastněným mnohokrát děkuji za jejich účast a s pozdravem Petrův zdar se těším někdy příště!
Josef Hladík

http://www.rybarstvinabylance.cz/
http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Vylet_do_pstruharstvi/#


Vánoční vázání s dárky

Dne 21.12. se uskutečnila poslední schůzka našeho kroužku v tomto roce.
Pěkně jsme se pobavili u soutěže ve vázání háčků a zároveň jsme si tím i oživili dva způsoby navazování, které již umíme.
Atmosféru jsme si zpestřili teplým kakaem a čajem a den osladili domácím cukrovím, jež jste donesli k ochutnávce.
Na samotný závěr jsme si rozdali krásné dárky v podobě rybářských potřeb, které našemu kroužku věnoval náš sponzor RCCC. Děkujeme!
Všem Vám přeji klidné a šťastné Vánoce, bohatou nadílku a mnoho úspěchů a hlavně zdraví v Novém roce 2016! http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Vanocni_besidka_2015


Petrův zdar, kamarádi

Dne 14.11. 2015 se náš rybářský kroužek vydal na poznávací expedici do Obřího akvária v Hradci Králové. Na cestu jsme se vydali vlakem z nádraží v Týnci nad Labem, a to přímou cestou na hlavní nádraží v Hradci Králové. Cesta nám uběhla celkem rychle a vše běželo podle plánu.
Po příjezdu na vlakové nádraží jsme se přesunuli na hradecký autobusový terminál, odkud jsme vyrazili autobusem na zastávku Labské Kotliny - Obří akvárium. Od autobusu jsme ušli pár kroků a ocitli jsme se v hlavním cíli naší výpravy.
V akváriu jsme díky paní průvodkyni získali mnoho zajímavých informací k vystaveným exponátům, tropickému pralesu i k rybí obsádce akvária samotného, a to včetně informace o množství vody v něm. Po prohlídce jsme měli možnost zakoupit si dárkové předměty, shlédnout film v projekci U rejnoka a pak si dát menší občerstvení v kavárničce. Díky jednomu z tatínků, konkrétně Filipovi Horáčkovi, jsme se podívali i do hned vedle sousedícího Přírodovědného centra, kde jsme měli možnost shlédnout nemalé množství neméně zajímavých živočichů žijících na naší planetě.
Po ukončení prohlídky jsme se "pěškobusem" vypravili zpět k nádraží, kde jsme po menším čekání a další občerstvovací pauzičce společně nastoupili na vlak domů do Týnce nad Labem, kde jsme se v pořádku rozešli ke svým domovům.
Všem zúčastněným rybářům, rybářkám, tatínkům i maminkám mnohokrát děkuji za jejich ukázněnost při přesunech a ještě více díky za fajn den strávený s Vámi všemi!
Těším se na další výlet!  http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/akvarium_Hradec_Kralove


Petrův zdar, kamarádi 19.10.2015

Tak jsme se opět sešli v hojném počtu a vyzkoušeli jsme si teoretické znalosti v poznávání ryb, naučili jsme se nové způsoby vázání háčků s podvěsem pro boilies. Přivítali jsme i nové členy kroužku z Konárovic, kteří určitě významným způsobem posílí naše řady mladých rybářů. Schůzku jsme si spestřili i drobným občerstvením.
Zakončili jsme den soutěží právě ve vázání háčků o krásné ceny od našeho sponzora RCCC. Každý obdržel cenu dle umístění a věřím, že potěšily.

Tak Petrův zdar, kamarádi


Petrův zdar, kamarádi

Dne 12.10. 2015 proběhla již druhá schůzka našeho kroužku v Týnci nad Labem.
Sluníčko nám sice svítilo, ale foukal severní studený vítr a teplota se nevyšplhala výše jak k 10•C. I přes tyto podmínky jste dokázali, že je ve Vás skutečná duše rybáře, neboť tentokrát žádná rybka nepřiplula a šupináči pro tentokrát nad námi zvítězili.
Nicméně rybolov jsme společně zakončili teplým čajem a čokoládou. Těším se na další schůzku.
S pozdravem Petrův zdar
Váš vedoucí kroužku Pepa Hladík


Přihláška do rybářského kroužku

Druhý rok rybářského kroužku v Týnci nad Labem

Kroužek 8.6.2015

Naši mrňousové pokračují v nácviku rybolovných technik a převzeli si opět spoustu drobných dárků, potřebných k úspěšnému rybolovu, od našeho podporovatele společenství RCCC. http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Krouzek_8.6.15/ , http://www.rcccarp.cz/inpage/velci-pomahaji-malym/


Rybářský kroužek 25.5.

Na dnešním kroužku Kubík a jeho "zatím největší úlovek" kapřík. Po dlouhém čekání přeci jen zabral a nejmenší člen rybářů chytil toho dne největší úlovek. Rybářská duše Kubíka byla pohlazena, a pyšný tatínek jásal.


Rybářský kroužek

Poslední nácvik na sobotní závody, nahazování. Někdo z toho má zamotanou nejen hlavu, ale i naviják.


Petrův zdar, kamarádi rybáři

Dne 9.3. 2015 jsme na dalším rybářském kroužku využili příznivého počasí a vyrazili jsme na louku u našich chovných rybníků k nácviku rybolovných technik na soutěž Zlatá udice, které bychom se rádi do budoucna zúčastnili a ukázali tam, že v Týnci nad Labem roste nová generace sportovních rybářů, rybářek a nadšenců S nácvikem nám pomáhal náš nový člen Leoš Novotný, který se těchto závodů v minulosti účastnil sám a má tedy potřebné zkušenosti, které budeme předávat našim mladým rybářům a rybářkám. Všichni zúčastnění si vedli velice dobře a patří jim slova chvály. Tak Petrův zdar! http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/krouzek_9.3.2015/


Výlet rybářského kroužku 15.2.2015

Dne 15.2.2015 v 9:00 hodin vyrazila skupina rybářského kroužku z týneckého náměstí na pěší tůru po revírech MO ČRS Týnec nad Labem Labe 25 - 411 057 a Labe 25A 411 160. Tůry se zúčastnilo 8 členů, jmenovitě Terezka, Matěj, Pavel, Martin, Zdenda, Honza, Filip a Dominik.
Pod hradem jsme si prohlédli nově vznikající týneckou promenádu a uměle vytvořené nádrže, které budou její nedílnou součástí. Dále jsme pokračovali směrem k obci Labské Chrčice podél břehu hlavního toku Labe, což je právě revír 411 057, jak správně členové kroužku označili. Podél skal jsme dorazili až k ústí Sváravky a Áronky, ukázali jsme si starý vodojem a podle cedulí s nápisem "Přírodní rezervace" jsme i zjistili, že se nacházíme v evropsky velmi důležité oblasti, tz. týnecké mokřiny, což je jedno z největších hnízdišť různého druhu ptactva včetně ohrožených druhů.
Jelikož se naši členové chovají v přírodě obezřetně, měli jsme i štěstí a spatřili jsme dvě hejna divokých hus, jež zrovna přistávali v oblasti Velkého jezera. Dále jsme pokračovali směrem k Černé strouze, což je přírodní mezník mezi revírem 411 057 a 451 029 - Labe 26 pod správou MO ČRS Řečany nad Labem. Zde jsme si ukázali, jakým způsobem se označují začátky revírů, v tomto případě cedulemi umístěnými na stromech. Na jednom místě se tak sešli hned tři, 411 057, 411 160 a 451 029. První dvě pod správou naší organizace.
Poté jsme pokračovali k jezerům Mádlovo, Pod Vrbou a Lipiny. Na dohled jsme měli jezero Velké. Cestou jsme si dalekohledem prohlédli divoké husy sedící na poli mezi Labskou Chrčicí a Chvaleticemi. Společnost jim dělalo několik labutí. Na stromech u hlavního toku jsme spatřili i hejno rybáři ne příliš oblíbeného kormorána, čítající asi 32 kusů. Tento druh ptáka dokáže během několika málo okamžiků svou nenasytností zdecimovat velkou část rybí obsádky.
Po občerstvení teplým čajem a něčím dobrým na zub a po pár slovech o našich vodách jsme se vypravili zpět na náměstí v Týnci nad Labem, a to stejnou cestou. Při cestě zpět jsme provedli i kontrolou jednoho lovícího rybáře ze sousední kolínské organizace, který pomocí feedrových prutů ulovil dva cejny velké, které však ještě před naším příchodem vrátil zpět vodě.
Na náměstí jsme dorazili přesně ve 12:00 hodin a tím naše tůra pro tentokrát skončila. Jakožto vedoucí kroužku chci pochválit všechny zúčastněné za jejich vzorné chování v přírodě, ze kterého by si mnozí dospělí mohli brát příklad. Taktéž jsem byl velmi mile překvapen mírou znalostí a ukázkovým příkladem týmové práce našich členů kroužku. Těším se na příští podobné dobrodružství.

S pozdravem Petrův zdar Josef Hladík

http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Vychazka_krouzek_15.2.2015


Letošní zakončení rybářského kroužku

V pondělí 15. prosince proběhla letos poslední schůzka rybářského kroužku. Pepa provedl malý závod v rychlosti vázání rybářských uzlů. Předání malých dárků pro naše začínající rybáře od našeho sponzora a předání nových triček, které nechala zhotovit naše místní ogranizace, i díky vánočnímu občerstvení se dnešní schůzka trochu protáhla.  http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Krouzek_15.12.2014/


První chytání rybářského kroužku

O státním svátku 17 listopadu, se dohodlo posunutí času schůzky na patnáctou hodinu díky brzkému stmívání, a sedm malých rybářů poprvé vyrazilo k vodě na koupaliště po dohodě s hospodářem. Nejvíc štěstí dnes měl Martin.http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Krouzek_poprve_chyta_17.11.2014/ 


Třetí schůzka dětského rybářského kroužku

Na třetí schůzku se dostavilo již devět malých rybářů. Na úvod jsme si zopakovali poznávání ryb a znalosti s chováním u vody. Na minulé zchuzce jsme se seznamovali s uzly a navazovováním háčků, dnes jsme nanečisto nacvičovali techniku nahazování, zatím pro nás bez nebezpečného háčku. S pozdravem Petrův zdar Josef Hladík 


První schůzka 22.9.2014

Na první schůzku nově vzkajícího rybářského kroužku, na našem domově MO Týnec nad Labem, přišlo osm dětí. Na začátek to není špatné a jistě se další připojí a rádi je mezi přivítáme. Proběhlo seznámení, do začátku jsme si prohlédli pár ryb, které se u nás vyskytují. Pár slovy jsme si představili jak má vypadat sportovní rybář,  jak se má chovat u vody a v přírodě vůbec. Příště si koukne na rybářskou literaturu, způsoby luvu a rybářské vybavení. s pozdravem Petrův zdar Josef Hladík 


Přihláška do dětského rybářského krožku


MO ČRS Týnec nad Labem                                                                   *nehodící se škrtněte

 

 

Přihláška do dětského rybářského kroužku

 

Jméno, příjmení:………………………………………………………………………………………………..

Datum narození:…………………………………………………………………………………………………

Bydliště:……………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Telefonní kontakt na zákonné zástupce:………………………………………………………………

E-mail:…………………………………………………………………………………………………………………

 

Zákonní zástupci svými podpisy potvrzují, že udávají souhlas s převzetím odpovědnosti za *syna/dceru ze strany zástupců MO ČRS Týnec nad Labem po dobu konání dětského rybářského kroužku.

Dále *udělují/neudělují souhlas se zveřejněním fotografií z akcí s tím spojených na stránkách MO ČRS Týnec nad Labem

 

V…………………………………….dne………………………………               Podpis:


Zahájení rybářského kroužku v Týnci nad Labem

Dětský rybářský kroužek

Místní rybářská organizace Týnec nad Labem zahajuje od září 2014 provoz dětského rybářského kroužku.

Dětského rybářského kroužku se mohou účastnit děti ve věku od 6 let.

 

Kroužek bude pořádán každé pondělí od 16.30 hodin do 17.30 hodin na Rybářském domově v Týnci nad Labem (prostor u koupaliště).

 

Zájemci o dětský rybářský kroužek se mohou přihlásit prostřednictvím přihlášky, kterou po vyplnění vhodí do schránky umístěné na Rybářském domově.

S pozdravem Petrův zdar

                                                                  Josef Hladík

                                                                  Vedoucí rybářského kroužku

                                                                  Mob:+420 725 772 508  
                 


Rybky Robina


Dětský rybářský kroužek

Kroužek se koná od října do června, v klubovně ZŠ Chvaletice každou středu od 15.30 do 16.30. Podrobné informace u vedoucího kroužku pana Roberta Pinkase tel. 736419011


© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2019 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek

TOPlist