ČRS z.s. MO Týnec nad Labem

brigády ČRS z.s. MO Týnec nad Labem


Nový skládek krmení

Petrův zdar, vážení

Naše brigádnická činnost v rámci naší MO pokračuje a přípravy pro letošní sezónu jsou v plném proudu.

Dne 4.4. 2021 proběhla finální proměna bývalého kiosku na skládek krmení ryb v našich chovných rybnících. Tato proměna nám umožní lépe a efektivněji skladovat obilí určené právě pro růst našich šupináčů, v neposlední řadě také pro usnadnění práce všech těch, kteří se o plná břicha kapříků a další rybí obsádky starají.

Petrův zdar!

Výbor ČRS z.s. MO Týnec nad Labem


ÚDRŽBA MEZIHOŘÍ

Petrův zdar, přátelé

 

I přes trvající pandemii COVID-19 je neustále třeba udržovat okolí našich chovných rybníků v pěkném a také bezpečném stavu.

Proto se v posledních dnech pod vedením našeho předsedy uskutečnily akce spojené s čištěním a mýcením strání nad chovnými rybníky, které si o údržbu již delší dobu volaly.

Akce byly samozřejmě provedeny za dodržení veškerých vládních opatření a dodržení pravidel pro bezpečnost práceJ

Na několika přiložených fotografiích můžete sami posoudit, že se dílo skutečně podařilo!

 

Všem členům, jež se brigády i v těchto těžkých dnech zúčastnili, jménem našeho spolku vřele děkujeme!

 

Petrův zdar!

Výbor ČRS z.s. MO Týnec nad Labem


Renovace a přestavba Rybárny

 

V měsíci prosinci 2020 jsme započali další etapu naší Rybárny v Týnci nad Labem. Za přispění a nasazení všech sil jsme se rozhodli pro velké kroky, které mají za cíl zlepšení podmínek pro činnost naší organizace.

Prvním významnějším krokem bylo odstranění příčky mezi garážemi v technickém zázemí Rybárny. K jejímu odstranění jsme použili nejen moderní vymoženosti v podobě elektrického bouracího kladiva, ale v neposlední řadě i přímé fyzické síly a klasických nástrojů, jako např. dvouruční bourací palice.

Díky odstranění příčky došlo k výraznému zvětšení tolik potřebného prostoru a hned vzápětí následovaly kroky další.

V měsících lednu a únoru jsme v započatém díle pokračovali s plnou vervou a tak v technickém zázemí došlo na další změny – zbourání starého dřevěného přístavku, výrobu nových nástěnných držáků nářadí a jejich následné rozvěšení, stavbu nového regálu, přesun pracovních ponků a nesmíme opomenout ani nové osvětlení těchto prostor.

Pevně věříme, že již nyní mnozí z pamětníků předchozí podoby těchto prostor ocení změny ve skrze pozitivně a slibujeme, že v těchto činnostech hodláme pokračovat.

Hlavním důvodem je i odkaz budoucím generacím, kteří, jak pevně doufáme, budou následovat v našich šlépějích stejně, jako to nyní činíme my.


Petrův zdar!

Výbor ČRS z.s. MO Týnec nad Labem
 


© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2023 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek

TOPlist