MO rybáři Týnec

brigády rybářský domov


Oprava lávky na Dvojce

Před druhým podzimním výlovem proběhla pod vedením Honzy Roubíčka a správců Hanousků oprava lávky a instalace schodů potřebných k vynášení vylovených ryb.


Pořízení sekacího traktůrku a vozíku

rádi bychom se s Vámi podělili o radost z nově zakoupených prostředků pro naši organizaci v Týnci nad Labem. V srpnu 2016 jsme museli poté, co do věčných lovišť odešel náš dědeček zahradní trakůrek, který nám sloužil celých šest let, někdy hůře, někdy lépe, ale sloužil, zakoupit nový zahradní traktor, aby nám naše zázemí v týneckém Mezihoří kolem chovných rybníků mohl pan správce Fanda Hanousek i nadále udržovat tak krásné, jako doposud.
K těmto účelům jsme zakoupili kvalitní zahradní traktor značky Husquarna od autorizovaného servisu této značky v prodejně p. Krajzla z Chlumce nad Cidlinou. Ten nám traktor dovezl až na rybářksou baštu do Týnce a zde nám jej uvedl do provozu, již tak zkušeného Fandu Hanouska proškolil a prohloubil tak jeho vědomosti. Věříme, že nám traktor bude sloužit přinejmenším stejně dlouho a ještě déle, než ten předchozí, abychom mohli našim spoluobčanům udržovat tuto lokalitu stejně přitažlivou a krásnou, jako doposud.
Tentýž měsíc, tzn. srpen 2016 jsme zakoupili i přívěsný vozík zn. Vezeko, který bude naší oranizaci sloužit pro převoz kádí při výlovech, rozvoz ryb v rámci zarybňovacího plánu do našich revírů 411 057 a 411 160, které obhospodařujeme, v neposlední řadě ale také pro převoz nově zakoupené lodě s motorem na hlavní tok, kterou jsme také pořídili, ale o měsíc dříve, tedy v měsíci červenci 2016. Loď bude sloužit k závozu rybího plůdku na hlavním toku a také k provádění kontrol rybářské stráže. O fotografie z jejího provozu se s Vámi podělíme později, neboť nyní ji máme v zámečnické dílně, kde nám pro ni vzniká konstrukce do pořízeného přívěsu z důvodu šetrného zacházení s ní.

S pozdravem Petrův zdar


Dubnové brigády

21.4. úklid zrní a v neděli 24.4.2016 úklid rákosu na Nulce


Likvidace vagónu

Na konci března 2016 proběhla, v rámci brigád našich členů, dlouho plánovaná likvidace rozpadlého a již nevyúživaného vagónu na Lipinach


Prořezávání ledů na jezeře

Přes to, že letošní zima je zatím velmi mírná, už naši členové museli na jezerech řezat rybám led.   http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Ledy_2016_Rosta


Brigáda na Jezerech

Pár fotografií ze sekání a úklidu jezer, partou Rosti Tahadla


Krmení na rybníkách v Mezihoří

Barevně sladění Míla Paďour s Martinem


Petře kam to mám dát


Stahování plachty

Úklid plachet používaných pro náš boj se stulíkem, a naši obětavci při koupeli 26. října. Více na http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Stahovani_plachty_jezera/


ZPRÁVA O POKUSU ZÁCHRANY LOKALITY LIPINY


 

V letošním roce, z jara, jsme se rozhodli po všemožných útrapných snahách o záchranu Lipin pro lov ryb na udici. Tato lokalita v posledních letech extrémně zarostla stulíkem, tudíž přestala být rybářsky zajímavá. Z toho důvodu probíhalo neustálé sečení vodní plochy, které se ukázalo jako marný boj. Lipiny zarůstaly víc a víc. Jako poslední krok bylo použití ohromné zakrývací folie, a po položení na vodní hladinu bylo zamezeno přístupu světla. Folie ležela na vodní hladině po dobu dvou měsíců a po odstranění se ukázalo, že tento krok by snad mohl býti řešením. Zůstala po ní jen krásně čistá vodní plocha bez stulíku a povázky. Nyní vysadíme malé kapříky, a ti budou svým přerýváním dna napomáhat k odstranění od zbytku rostlinstva. Příštím rokem operaci zopakujeme a snad se našemu spolku podaří tuto lokalitu zachránit i pro další generace.

Dušek Jiří, hospodář


Kompletní oprava hráze na Dvojce

Naše, velká oprava hráze na Dvojce v Mezihoří. V rámci brigád a plánované činnosti MO ČRS Týnec nad Labem. Na této kaskádě nádrží  v Týnci nad Labem, by bylo třeba akutně provest odbahnění, které svými silami nejsme schopni zvládnout. Hodila by se nám rada a pomoc na případné zajištění peněz z dotací a nabídky firem zabívajících se odbahněním. Děkuji


Oprava hráze rybníka Nulka

Velká generální oprava hráze rybníka Nulka v Mezihoří, v rámci brigádnických hodin a činnosti MO


Brigády

Brigády na údržbě a opravách kolem rybníků a rybářskýho domova, si řídí pan František Hanousek 728420570


Brigáda lavičky a udírna

V sobotu 24.11.2012 se pod vedením správce RD Františka Hanouska, konala brigáda na stavbě udírny a usazení a zabetonování laviček kolem rybníků v Mezihoří. Lavice pořizuje a umísťuje naše MO ČRS ve spolupráci s Městským úřadem Týnec nad Labem.


© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2019 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek

TOPlist