Informace ČRS z.s. MO Týnec nad Labem

Informace ČRS z.s. MO Týnec nad Labem


ČRS z.s. MO Týnec nad Labem

O nás

Na počátku 20. století byly v Týnci nad Labem v oblasti zvané Mezihoří otevřeny lomy. Když před rokem 1950 lom ukončil těžbu a Labe začalo být průmyslovou řekou, čímž se ryby tam chycené se stávaly nepoživatelnými. Týnecký rybářský spolek se proto rozhodl, že v prostoru Mezihoří vybuduje rybník pro zdravé i chovné ryby. Rozhodnutí padlo na Valné hromadě 10. března 1950 a 24. listopadu téhož roku byl rybník napuštěn. V letech 1969 a 1970 bylo k výročí 860 let Týnce nad Labem připraveno mnoho akcí a jedna z nich byla slavnostní otevření koupaliště s programem v roce 1970. Rybníky nebyly pojmenovány a dostaly tedy číslo 0, 1 a 2.

Toto označení rybníků, jež se staly chovnými a každoročně vykazují významný výnos rybí obsádky, především pak kapra obecného, candáta obecného, lína obecného a dvou významných zástupců bílé ryby, perlína ostrobřichého a plotice obecné, přetrvalo až do současnosti. Z těchto výnosů se každoročně provádí zarybňování našich dvou revírů 411 057 Labe 25 a 411 160 Labe 25A, rozkládajících se celkem na 64 ha.

Naše organizace se nemalým dílem podílí i na společenském životě občanů města Týnec nad Labem a okolních obcí, zejména pak pořádáním již tradičních akcí jako jsou „Smažení ryb“, oslavy „Svátků Labe“ a pořádáním rybářských závodů jak pro děti, tak i dospělé. Naši aktivně se podílející členové se zároveň starají o to, aby bylo prostředí Mezihoří okolo naší Rybárny a chovných rybníků vždy krásným a přitažlivým místem pro naše spoluobčany.

Členská základna naší organizace se každoročně rozrůstá o nové členy a je tvořena členy z řad mužů, žen i dětí. Těm se naše organizace věnuje i prostřednictvím rybářského kroužku pro děti a mládež, čímž se snaží aktivně vychovávat budoucí nástupce pro zachování činnosti rybářského spolku i do budoucích let.

 

S pozdravem Petrův zdar

                                                     Výbor ČRS z.s. MO Týnec nad Labem


© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2024 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek

TOPlist