Rybářské závody

Rybáři Týnec nad Labem Rybářské závody


Rybářské závody dospělých 2017

Jako každý rok, tak i letos pořádala naše MO v Týnci nad Labem rybářské závody dospělých, ale tentokrát ne na „ Vrbě“ , ale na „Lipinách“. Další změnou, která letošní závody provázela, bylo losování chytacích míst. K tomuto kroku jsme se vrátili po několika letech, abychom zajistili spravedlivé podmínky pro všechny závodníky.
Letošní klání se konalo 30.dubna a začátek byl stanoven na šestou hodinu ranní. Při nezbytné prezentaci bylo zapsáno 45 závodníků a po vylosování čísla stanoviště se všichni vydali připravovat své náčiní a pilovat taktiku.
Samotný závod byl rozdělen do 2. poločasů. První dvouapůlhodinový a po třicetiminutové přestávce další dvouhodinový.
V 6.00 hodin byl konečně vyhlášen začátek a všichni začali nahazovat v naději, že právě oni jako první zaseknou ten největší úlovek. První poločas nepřinesl žádné extra úlovky, pouze několik karasů a perlínů, ale i tři štiky a jedna z nich, byla za celý den tím NEJ. úlovkem ( 54 cm ).
Po nezbytném občerstvení si všichni opět vylosovali další „chytací místo“ a pustili se s vervou do druhého poločasu s vidinou lepších úlovků než v poločase prvním.
Ani druhý poločas nepřinesl žádný pořádný úlovek, ale ani žádné převratné množství menších rybek, které se samozřejmě také počítají do celkového součtu ulovených ryb.
Po ukončení závodu a sečtení výsledků, bylo jasně dáno, že těch co chytili alespoň nějaký úlovek, bylo pouze jedenáct z pětačtyřiceti. Takže jak je vidět, letošní zima nepřála našim závodníkům u nás, ale i dalším, kteří se zúčastnili dalších závodů v okolí v minulých dnech.
Vyhlašování výsledků se ujal předseda Petr Procházka s vedoucím rybářského kroužku Pepou Hladíkem.
1.    místo - Dvořák Pavel  ……………..….    203 cm
2.    místo - Mráček Zdeněk   …………….   122 cm
3.     místo - Kučera Václav   ……………..   100 cm
Závodu se zúčastnilo 45 závodníků z toho 3. ženy
Celkem nachytáno 746 cm
Nevětší ryba ( štika ) 54 cm - Václav Kučera
Nejmenší ryba ( perlín ) 11 cm - Dvořák Pavel ( tzv. Opičák )
http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Zavody_Lipiny_2017/
zapsal jednatel MO Jan Roubíček


Dětské rybářské závody 2017

V sobotu 29. dubna 2017 pořádala naše MO dětské rybářské závody na Koupališti v Týnci nad Labem.
Po předchozím  propršeném  týdnu se na nás a naše malé závodníky a jejich dospělí doprovod usmálo štěstí a konečně přestalo pršet. Teplota v brzkých ranních hodinách ( 2,5 st. ) nebyla úplně ideální na dlouhé sezení u vody, ale touha po vítězství přivedla k naší vodě 32 závodníků.
Po prezentaci a losování chytacích míst na první poločas a to ještě v teploučku u kamen na Rybárně se vydali malí závodníci na svá stanoviště a začali rozbalovat své nádobíčko.
Závod byl odstartován v 6. hodin vedoucím rybářského kroužku Pepou Hladíkem a započalo velké dětské rybářské klání. Zpočátku se u některých závodníků začaly vyskytovat technické problémy, způsobené dlouhým odpočinkem rybářského náčiní v garážích a kolnách, ale postupem času se tyto drobnosti odstranily za pomoci dospělých poradců a pomocníků.
Ještě v prvním poločase se objevil první větší kapr - 68 cm a všichni začali tajně doufat, že další a větší úlovek zaseknou právě oni. Po dalších úlovcích menších, ale i větších ryb přišel nečekaný úlovek v podobě candáta - 29 cm, kterého chytil Michal Hanousek vnouček našeho správce Rybárny. Po dvou hodinách usilovného nahazování, navlékání návnad, míchání krmítkových směsí, oprav navijáků a  rozmotávání vlasců svých, ale i vlasců soupeřů, ukončil Pepa - vedoucí závodu 1. poločas.
O přestávce se všichni vydatně posilnili a vylosovali si další „chytací flek“ na druhou polovinu závodu. Před půl devátou již všichni netrpělivě očekávali na start dalšího dvouhodinového poločasu.
Druhý poločas probíhal za již docela obstojného počasí ( 11 st. ) s velkým přispěním občas se objevujícího sluníčka. Ke konci závodů se na některých závodnících začala projevovat  velká únava, tu způsobil nezájmem ryb o návnady na jejich háčcích, ale i brzké  vstávání a dobře napapaná a nabumbaná bříška o přestávce a samozřejmě další nekonečné dvouhodinové sezení u prutu.
Po ukončení druhého poločasu se všichni přesunuli k tomu nejdůležitějšímu „ další občerstvení, vyhlášení výsledků a přebírání cen“. Rozhodčím to sice nějakou chvilku trvalo, ale konečně se všichni dočkali. Vyhlašování se ujali vedoucí rybářského kroužku a předseda naší MO.
Celkem se zúčastnilo 32 závodníků z toho 4. dívky. Všichni dohromady nachytali celkem 1097 cm . Nevětší rybu chytil Martin Moravec - kapr 68 cm a nejmenší rybu chytil Adam Šuchal - karas 24 cm.
Pořadí:   1. místo -  Matěj Šanc   ……….…..   223 cm
2. místo  - Adam Šuchal   ………...   139 cm
3. místo -  Klára Šuchalová   ……..   120 cm

http://rybaritynecnadlabem.rajce.idnes.cz/Detske_rybarske_zavody_04_17/


Rybářské závody dospělých 2016

Rybářských závodů dospělých, každoročně pořádané naší místní organizací v Týnci nad Labem na Vrbě v sobotu 24. dubna se zúčastnilo celkem 32. závodníků. Začátek závodů organizátoři stanovili na 6.hodinu ranní a po nezbytné prezentaci a seznámení závodníků s podmínkami závodu, započalo samotné klání.
Počasí v den závodu se moc nepovedlo, teplota nepřesáhla  5. stupňů a docela silný vítr, také závodníkům moc nevyhovoval, takže za těchto nepříznivých podmínek organizátoři nestačili vařit čaj a grog. Teprve na úplném konci závodu a při vyhlašování výsledků se vítr postupně utišil a začalo vylézat sluníčko, takže se závodníci zahřáli i jinak než popíjením teplých nápojů a nemalým množstvím záseků na prutech.
Závod byl vyhlášen na dva poločasy. První od 6.00 do 8.30 a druhý od 9.00 do 11.30 hodin s půlhodinovou přestávkou v polovině závodu.  Podle předběžných výsledků z prvního poločasu se již dalo předpovědět, kdo bude bojovat o přední umístění, která chytací místa jsou nejlepší a jaká taktika přinesla zatím nejlepší výsledky.
Po ukončení závodu se závodníci začali balit a rozhodčí spěchali počítat výsledky.  Po sečtení celkových výsledků se ujal vyhlašování Pepa Hladík společně s předsedou Petrem Procházkou.

Rybářských závodů se zúčastnilo celkem 32 rybářů z toho jedna žena.
1. místo – Novotný  Leoš   ………….   1.302 cm
2. místo – Černý Tomáš   …………...   1.042 cm
3. místo – Bochníček Milan   …….…      457 cm
Největší ryba :     Půhoný Martin   ……   63 cm štika
Nejmenší ryba :   Novotný Leoš     ……    7 cm ouklej
Pacák Jaroslav    …….   7 cm ouklej
Celkem nachytáno   …………………….  5 113 cm
http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Zavody_dospely_2016


Dětské rybářské závody 2016

V sobotu 23.dubna 2016 v 6:30 za slunečného a vcelku teplého počasí ( 12 st. ), které vydrželo celý den, přitom předpověď hlásila déšť na celý víkend a poměrně velkou zimu se konaly rybářské závody dětí na koupališti v Týnci nad Labem.  Navzdory předpovědi počasí se sešlo u vody 21 dětí s celkem početným doprovodem svých rodinných příslušníků.
Závod byl vyhlášen na dva poločasy s půlhodinovou přestávkou. Jelikož se lovilo na chovném rybníce, dalo se očekávat, že úlovky dětí budou velké. Samotné klání začalo v 6:30 a již po 20 minutách se objevil  první velký kapr – 80 cm.  Další úlovky již nebyly tak velké, ale přesto se soutěžící, ale ani rozhodčí nenudili. Samozřejmě, že se nedařilo všem, ale s mohutnou podporou příbuzenstva a rozhodčích, kteří neustále drželi naděje u těch, kteří stále nic neulovili, bojovali tito malí rybáři s obrovskou vervou až do posledních minut závodu.  Poté je čekalo občerstvení a mezitím počítali rozhodčí výsledky  pořadí.
Závodů ze zúčastnilo celkem 21 dětí z toho 5 dívek.
Výsledky : 1. místo – Pinkasová Viktorie    ………   436 cm
2. místo – Jedlinský Martin   ………….   152 cm
3. místo – Martinec David   …………...   130 cm
Největší ryba   ………………..    kapr 80 cm     -   Laňar Daniel
Nejmenší ryba   ………………    kapr 26 cm   -   Cincibus Jakub
kapr 26 cm   -   Jedlinský Martin
Celkem nachytáno   …………...1 171 cm http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Detske_zavody_23.4.2016/
zapsal jednatel MO Jan Roubíček


RYBÁŘSKÉ ZÁVODY DĚTÍ 2015

Dětské rybářské závody, pořádané naší místní organizací se tentokrát opravdu povedly. V sobotu 25. dubna za velice krásného a slunečného počasí přišlo závodit 26 dětí z toho 6 dívek s mohutnou podporou svých maminek, tatínků, babiček a dědečků. Závodní klání započalo úderem šesté hodiny ranní a poločas závodů byl vyhlášen po dvou hodinách urputného rybolovu všech zúčastněných. Půlhodinová přestávka s vydatným občerstvením dodala závodníkům nové síly a ti se s vervou vrhli na další dvě hodiny tvrdé rybařiny. V půl jedenácté byl závod ukončen a rozhodčí spočítali výsledky a následně je předseda MO Petr Procházka vyhlásil. Všichni závodníci si odnesli krásné a hodnotné ceny, za čež děkujemem i našim sponzorům.  1. místo - Turek Jan.........296 cm 2. místo - Šimon Filip.......269 cm 3. místo - Fialková Petra...162 cm Největší ryba : kapřík 77 cm - Fialková Petra Nejmenší ryba : kapr 24 cm - Hladík Jan  http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Rybarske_zavody_2015/


RYBÁŘSKÉ ZÁVODY DOSPĚLÝCH 2015

Rybářských závodů dospělých, pořádaných naší místní organizací v Týnci nad Labem konané v neděli 26.dubna se zůčastnilo celkem 36 závodníků z toho 3 ženy. Závod započal v 6. hodin za docela příznivého počasí, ač pod mrakem, ale stále příznivá teplota okolo 9. stupňů. První poločas byl vyhlášen po 2. hodinách a již z průběžných výsledků se dalo vyčíst kdo bude bojovat o první příčky tohoto závodu. Po 30. minutové přestávce započal druhý poločas a u některých závodníků, kteří v první půlce nechytili nic přišla změna taktiky a na výsledcích to bylo okamžitě vidět. V půl jedenácté byl závod ukončen a 6. rozhodčích se jalo počítat výsledky. V poslední půlhodině závodu začalo drobně pršet a déšť provázel pořadatele a závodníky až do posledních okamžiků vyhlášení výsledků. 1. místo - Černý Tomáš.......871 cm 2. místo - Novotný Leoš.......814 cm 3. místo - Tuček Slávek.......505 cm Největší ryby : 40 cm úhoř - Loužil Václav st., 40 cm karas - Verunáč Josef Nejmenší ryba : 9 cm ouklej - Černý Tomáš 


Závody dospělých 2014

V neděli 27.4.2014 se konaly Na vrbě tradiční rybářké závody. Startující 39 závodníků a 12 pořadatelů. 1. místo Zdeněk óóbrryba Mráček  766 cm, 2. místo Salavec Vít  468 cm, 3. místo Čtvrtečka Jan  468 cm. Celkem bylo uloveno 8 018 cm ryb. Největší ryba Pilař Miloš 55 cm, Nejmenší ryby Mraáček Zdeněk 8 cm, Dvořák Pavel 8 cm.Více na http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Rybarske_zavody_dospely_2014/ 


Dětské rybářské závody 2014

V sobotu 26.4.214 se konaly dětské rybářské závody na koupališti. Startujících 21 dětí, pořadatelé 9. 1. místo Pinkasová Berenika   384 cm, 2. místo Lukeš Adam  165 cm, 3. místoRobovský Ondra 122 cm. Celkem uloveno 1017 cm, největší ryba Pinkasová Berenika 50 cm, Sedlický 50 cm, nejmenší ryba Šimon Filip 17 cm. Rarita Čtvrtečka Jan škeble 14 ulovena na červa.Více najdete na http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Rybarske_zavody_deti_2014/  


2013 rybářské závody dospělý

V neděli 21.4.2013 se konaly rybářské závody Na vrbě. Za chladnějšího, ale příjemného počasí a supr sportovní nálady. Někteří závodníci měli štěstí na kapříka, jiní se radovali i z menších úlovků. Zdravou soutěživostí bylo na nabyto všech 36 účastníků. První místo obsadil vydra Tuček 746 cm, druhý Zdenek Mráček 476 cm a o jedno čudlu, třetí místo vybojoval Honza Čtvrtečka 467 cm. Na každého závodníka se díky našemu spolku a sponzorům dostaly pěkný a hodnotný ceny.Více fotografií naleznete na http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Rybarske_zavody_dospely_2013/ 


2013 rybářské závody děti

V sobotu 20.4.2013 se pořádaly závody dětí na koupališti. Přes velkou, páteční snahu pořadatelů vylovit řasu a připravit dobrý podmínky pro naše malé rybáře, v sobotu dětem příroda ukázala, že je potvora a  rybník byl opět plný řasy. Po počátečních rozpacích se rozhodlo chytat a obouch našich rybnících, pro rozmístění malých závodníků, kteří se sešli v hojném počtu 32 účastníků. Díky chladnějšímu počasí bylo méně záběrů, přesto pár pěkných ryb přišlo. Některá závodnice měla i svůj dobře fungující servis. Díky obětavé práci našich členů, měli závodníci připraveno zázemí s občerstvením a s vydatným přispěním našich sponzorů se na každého závodníka dostaly hodnotné výhry. Více fotografií najdete na http://rybaritynecnl.rajce.idnes.cz/Rybarske_zavody_deti_2013/      


2011 rybářské závody dospělý

Se konaly Na Vrbě v dubnu 2011


2011 rybářské závody děti


Připravujeme rybářské závody pro naše členy 2013

Dětské rybářské závody se budou konat v sobotu 20. dubna na koupališti, start v 6 hodin. Rybářské závody dospělých se budou konat v neděli 21. dubna na Vrbě,  start v 6 hodin. Připraveno občerstvení a ceny pro úspěšné i méně úspěšné lovce. 


2010 Rybářské závody dospělý

Jarní závody jezero Na vrbě.


2010 Rybářské závody děti

Závody dětí, konané na jaře poblíž Rybářského domova na rybníku "koupaliště", používaném pro chov ryb k našemu zarybňování. I díky sponzorům žádný malý závodník neodešel s prázdnou.


2009 Rybářské závody dospělý

Jarní závody na naší vodě, jezero Lipiny. "Vyhrál ten nejlepší"


2009 Rybářské závody děti

Jarní dětské závody na naší vodě,  jezero Na vrbě.


© Všechna práva vyhrazena

Vyrobilo ® 2018 Studio Webdesign
Chabera - Tvorba stránek

TOPlist